HAJDUK vs DINAMO 1:0 (7.kolo, HT Prva liga 19/20)

0 Fidyo

U ogledu sedmog kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljudu pobijedio Dinamo 1:0. Najveći derbi hrvatskog nogometa odlučio je pogodak Jradija početkom drugog dijela. Dinamo je bolje otvorio utakmicu i rasprodani poljudski stadion umalo je zanijemio u šestoj minuti. Leovac je odlično izveo slobodan udarac, ali je vodstvo Dinama spriječio okvir vrata. Nastavila se bolja igra Dinama, iako je to prvenstveno bila oprezna igra s obje strane gdje se ponajprije gledalo kako izbjeći pogreške u vlastitoj obrani. No, prijetili su Gojak pa dva puta Oršić, ali na odmor se otišlo netaknutih mreža. Vrlo brzo početkom drugog dijela dogodio se pogodak. Ispred gostujućeg vratara Livakovića dobro je reagirao Jradi i glavom zabio za vodstvo Hajduka 1:0. Nakon gola situacija je na travnjaku zaiskrila. Krenule su obje momčadi žešće u svaki duel, na obje strane tražio se jedanaesterac, a još je burnije bilo u samoj završnici. U 75. minuti pocrvenio je igrač Dinama Dilaver, nakon žestokog starta, a u nastavku svega crveni karton dobio je i Ademi, kao igrač s klupe, zbog nesportskog ponašanja. Nije prošlo ni pet minuta, a drugi žuti karton zaradio je strijelac Jradi. U takvoj napetoj atmosferi prošao je ostatak ogleda, a do kraja su dobre prilike propuštali Jakoliš na jednoj te Gavranović na drugoj strani. Hajduk je pobijedio i nakon godina čekanja zasjeo na prvo mjesto prvoligaške ljestvice (nakon 1399 dana). HT Prva liga, 7. kolo: Hajduk - Dinamo 1:0 (Jradi 55.)